Bli med ordføreren på tur!

Lyst til å gå en nydelig tur i skogen, samtidig som du blir bedre kjent med ordføreren vår? 13. mai inviterer Beate Skretting deg med på «Ordføreren tur».

Beate Skretting går tur i skogen - Klikk for stort bildeOrdfører Beate Skretting gleder seg til å ta deg med ut på tur.

I forbindelse med Friluftslivets år har Grimstad kommune fått tilskudd fra Agder fylkeskommune og Sparebankstiftelsen SR-bank til å gjennomføre tre friluftsaktiviteter dette året. En av aktivitetene er det som har fått navnet «Ordførerens tur», der ordfører Beate Skretting vil ta innbyggerne med ut på en av sine favoritturer – en tur ut til Dagsturhytta Terje Vigen-stua.

– Jeg synes det er en flott tur ut til Dagsturhytta, og tenkte den ville passe perfekt. Det er en fin tur, den er passe lang og det er et nydelig sted å besøke med fantastisk fine omgivelser og utsikt når man kommer frem. Jeg syns også det er fint å få vist frem den flotte Dagsturhytta vi har til dem som ikke har vært der før, forteller ordfører Beate Skretting.

Gode samtaler

Ordførerens tur er særlig rettet mot minoritetsgrupper, så Kvalifiseringstjenesten vil blant annet sette opp buss fra skolen og ut til Østerhus hvor turen starter. Alle andre innbyggere i Grimstad som også har anledning til å bli med, er selvsagt også invitert. Oppmøte er parkeringsplassen ute i Østerhus. 

De fremmøte starter i samlet tropp og går ut til hytta. Her vil det bli anledning til å nyte nista si, og det vil trolig bli servert både kakao og kaffe der ute. Det vil også bli mulig å bli bedre kjent med både ordføreren og med andre turdeltakere. 

Dagsturhytta i Grimstad, med sjøen og skjærgården i bakgrunnen - Klikk for stort bildeDagsturhytta Terje Vigen-stua ligger vakkert til og har en nydelig utsikt. Grimstad kommune

– Jeg gleder meg til en hyggelig tur og håper på fine samtaler underveis, sier Beate Skretting.

En natursti kan det også bli, om det er stemning for det.

Varierte muligheter

Ordføreren er selv glad i å være ute i naturen, og hun håper det er mange andre som også får øynene opp for friluftslivets gleder i Friluftslivets år 2025.

– Jeg synes det er fantastisk at vi har så mange flotte turmuligheter i nærområdet i Grimstad, og mange muligheter for ulike turer. Vi er heldige som har mulighet for toppturer og skogsturer, vandring på kyststi og besøk i skjærgården for å nevne noe. Selv er jeg veldig glad i å være ute på tur, men må innrømme at jeg liker dagsturer best, sier hun.

– Hvorfor skal folk bli med deg på «Ordførerens tur»?  

– Det blir en hyggelig og sosial tur ut til et helt fantastisk flott sted. Kanskje vil noen av deltakerne oppdage et nytt turområde som de vil benytte igjen? Jeg håper det er mange som vil bli med, avslutter hun.

Har du lyst til å bli med? Da er det bare å møte opp på parkeringsplassen i Østerhus 13. mai klokka 10. Parkeringsplassen ligger rett ved stien inn til Dagsturhyta. 

Informasjon om Dagsturhytta og kart