Nytt kulturelt tilbud til seniorer

Denne høsten satser Grimstad kulturhus på et nytt konsept de har kalt Endelig voksen. Konseptet retter seg mot seniorer, som ønsker seg noen kulturelle timer på dagtid sammen med andre.

Kvinne på en scene som plukker blomster fra en bøtte. Sofa med puter ved siden av. - Klikk for stort bildeI november kan du få oppleve teatermonologen “Skam deg, Mayliss” med Liv Hege Nylund.

Takket være midler fra Agder fylkeskommune kan Grimstad kulturhus nå tilby et lavterskeltilbud de har kalt Endelig voksen.

I dag viser kulturhuset filmer klokken 13.00 hver hverdag, men i tillegg vil de fremover også tilby Endelig voksen, som er fire arrangementer gjennom høsten som er spesielt rettet mot godt voksne innbyggere i Grimstad og omegn.

– Vi vet at mange ikke syns det er så fristende å gå ut på kveldstid, spesielt nå når det blir mørkt. Derfor vil vi skape et fast tilbud med variert program på dagtid, sier kultur- og arrangementsansvarlig på kulturhuset, Kristin Nygaard-Dommett.

I løpet av høsten blir det teater, konsert, foredrag og Afternoon Tea med film.

– Det blir et veldig hyggelig program, og vi kjører fast pris på 100 kroner, sier Kristin Nygaard-Dommett.

Det første arrangementet, som er allerede på torsdag, er utsolgt. På grunn av oppdekking på scenen var det kun plass til 60 personer. De andre arrangementene kan huse flere, så det er bare å holde av datoen.

Program høsten 2025

  • 25. september kl. 13.00: Film, foredrag og mat – UTSOLGT 
    Afternoon Tea inkludert foredrag som passer til temaet. Etterpå følger visning av filmen Downton Abbey.
  • 30. oktober kl.13.00: Konsert og kaffekos
    Ellen Halvorsen Lervold og Leif-Rino Müller kommer. Kaffekos etter konserten.
  • 27. november kl. 13.00: Teatermonolog
    «Skam deg, Mayliss» med Liv Hege Nylund vises i Pan.
  • 18. desember: Julehygge
    Høstens siste arrangement byr på musikk, sang og julegrøt. I tillegg får du vite litt om gamle juleskikker.