Kommunen vil først gi skryt til innbyggerne i kommunen, som har tatt oppfordringen om å parkere bilene sine i Arresten og benytte seg av hjemmekontor.
– Færre folk på veiene og færre biler i gatene har ført til gode arbeidsforhold for de som er ute og brøyter både sent og tidlig, sier kommunedirektør Magnus Mathisen.
Skolestart og mulige strømbrudd
Tirsdag er det skolestart og den vil gå som normalt.
Det har vært flere strømstanser i Agder det siste døgnet, og mandag ettermiddag var det cirka 5000 husstander uten strøm. Det kan komme strømbrudd også i vår kommune, og ordføreren har derfor en klar oppfordring til folk:
– Vi oppfordrer innbyggerne til å forberede seg på korte strømbrudd, ha lommelykt tilgjengelig og ha fulladet mobil, sier Beate Skretting.
For de som ikke har vedovn eller andre varmekilder en elektrisk varme, så oppfordrer kommunen til at de allierer seg med naboer eller noen i nærområde. Vi bør alle ha en beredskapsvenn.
Gratis parkering fortsetter
Været vil fortsatt være utfordrende, med snø og vind frem til midnatt og kraftig vind og mye nedbør også på tirsdag. Det vil fortsatt være utfordrende kjøreforhold på veiene, og siden det er meldt mye tung snø som må kjøres bort, opprettholder kommunen ordningen med gratis parkering i Arresten frem til onsdag klokken 16.
– Skal du parkere i sentrum er det derfor fint om du benytter deg av Arresten parkeringshus, oppfordrer ordfører og kommunedirektør.
Vi oppfordrer fortsatt til hjemmekontor tirsdag for de som har mulighet til det. Kommunen kommer ikke til å prioritere brøyting av kommunale kunstgressbaner før tidligst onsdag.